Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco. Aby uprawiać ten najłatwiejszy sport wodny potrzebna jest deska SUP i wiosło. Na desce SUP można pływać po wodach stojących, rzekach, a także morzach lub oceanach. Stand Up Paddle to świetny zabawa i zarazem sport, dzięki któremu można ćwiczyć równowagę, siłę mięśni i koordynację ruchową.
FAQ
Stand Up Paddle to najłatwiejszy do opanowania sport wodny. Deska SUP jest bardzo stabilna i wyporna, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie można zacząć czerpać radość z pływania na SUPie. Średni czas od wejścia na deskę do swobodnego stania to od 20- 60 minut.
I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Nasza wypożyczalnia i Meeting Point znajdują się przy Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków).
Pytania pomocnicze pomogą Ci zdecydować o uczestnictwie w szkoleniu, czy wiesz jak:
– zejść na wodę?
– zapewnić Sobie bezpieczeństwo podczas pływania?
– stanąć samodzielnie na desce?
– ustawić wiosło oraz jak dostosować jego długość?
– poprawnie wiosłować, aby skręcić, zawrócić lub popłynąć na wprost?
W trosce o Twoje bezpieczeństwo, polecamy szkolenie SUP START jeżeli odpowiedziałeś „nie” chociaż na jedno pytanie.
Stand Up Paddle to poza spędzaniem czasu na wodzie przede wszystkim forma aktywności fizycznej. Na SUP najlepsza jest wygodna odzież sportowa, dostosowana do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Podczas wiosłowania szybko robi się cieplej, dlatego w chłodniejsze dni lub przy pływaniu o poranku dobrze mieć możliwość ściągnięcia warstwy odzieży. Wodoszczelna torba czyli Aqua Bag, przymocowana na na desce pozwoli na ochronę ubrania przed zamoknięciem .
- pianka neoprenowa sprawdza się jedynie podczas spływów rwącymi rzekami lub podczas pływania na morzu, gdy ryzyko zamoczenia ubrania i odczuwania zimna jest znacznie większe. Podczas regularnego pływania szansa wpadnięcia do wody jest minimalna. Pianka ograniczy jedynie ruchy i dopływ powietrza skórze.
- Na desce pływamy głównie boso. W chłodniejsze dni można wiosłować w obuwiu. Ważne, aby podeszwa była cienka – zapewni to lepszą stabilność i kontrolę nad deską (nieprzemakalne buty trekkingowe nie są odpowiednim wyborem). Buty podczas pływania mogą ulec zamoczeniu. Najlepiej sprawdzają się buty/skarpetki neoprenowe, które można dostać w większości sklepów sportowych.
Stand Up Paddle może przyjąć wiele form, ilu użytkowników tyle sposobów na pływanie. Bez względu na decyzję, intensywność treningu czy długość wycieczki, koniecznie zabierz ze sobą na deskę:
- czapkę z daszkiem (w lecie, w zimie ciepłą czapkę + rękawiczki);
- krem do opalania;
- okulary przeciwsłoneczne;
- butelkę wody;
- gotówkę/kartę płatniczą;
- telefon → polecamy specjalny water case na telefon;
- kurtkę (w razie nagłej zmiany pogody lub cienką warstwę chroniącą przed wiatrem w lecie)
Możesz skorzystać z aquabag – wodoodpornej torby, do której spakujesz zabrane na deskę rzeczy. Polecamy również wodoszczelny pokrowiec na telefon, który ochroni go przed wodą. Możesz go od nas kupić lub pożyczyć.
Stand Up Paddle to sport dla każdego, kto potrafi utrzymać się na desce i jest w stanie wiosłować. Dlatego dzieci zapraszamy po ukończeniu 8 lat, za zgodą rodzica oraz pod warunkiem, że poradzi sobie z wiosłowaniem. Górnej granicy wieku nie ma, pod warunkiem, że użytkownik SUPa da radę wiosłować o własnych siłach.
Za korzystanie z usług SUP Kultura Kraków Można dokonać płatności gotówką oraz przelewem.
Fakturę można otrzymać po wcześniejszym opłaceniu usługi, wysyłając dane na adres santa@supkultura.com
Przede wszystkim przyjmij od nas gratulacje! Zapraszamy na Stand Up Paddle Panie + 1, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem (jeśli doktor nie wie, co to SUP, prosimy o prezentację naszej strony internetowej).
Wypożyczany przez nas sprzęt jest dmuchany, dlatego pełną odpowiedzialność za zwierzęta na desce biorą ich właściciele, włącznie z możliwymi uszkodzeniami sprzętu (np. wbicie pazurów w gumę).
REGULAMIN
- Wypożyczanie sprzętu SUP przez SUP Kultura Kraków odbywa się na zasadach odpłatności zgodnie z cennikiem.
- Aby wypożyczyć sprzęt należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport). Osoby pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek środków odurzających nie będą obsługiwane.
- Osoby niepełnoletnie mogą pływać tylko i wyłącznie pod opieką opiekuna, czyli osoby pełnoletniej, znajdującej się na lądzie lub wodzie w grupie szkoleniowej/podczas wypożyczenia sprzętu, w tym samym czasie co osoba niepełnoletnia. Pełnoletni opiekun ponosi pełną odpowiedzialność, także finansową, za osobę niepełnoletnią, jej zachowanie oraz wyrządzone przez nią szkody.
- Każdy Wypożyczający jest zobowiązany do sprawdzenia stanu sprzętu Stand Up Paddle w momencie wypożyczania. Jeżeli wypożyczany sprzęt będzie niekompletny, niesprawny lub uszkodzony, wypożyczający jest zobowiązany poinformować o tym SUP Kultura Kraków w momencie wydawania sprzętu. Po podpisaniu Regulaminu Wypożyczenia sprzętu oraz jego użyciu, wszelkie usterki nie zgłoszone przy wypożyczeniu sprzętu, a zauważone przez SUPkultura Kraków w momencie jego zwracania, obciążają odpowiedzialnością wypożyczającego w momencie zwrotu sprzętu.
- Zwrot sprzętu SUP odbywa się tylko i wyłącznie przy obecności przedstawiciela SUP Kultura Kraków.
- Sprzęt może być wypożyczony i zwrócony w bazie SUPkultura Kraków ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków lub w miejscu wskazanym przez SUP Kultura Kraków.
- Wypożyczenie sprzętu SUP następuje po podpisaniu przez Wypożyczającego umowy wypożyczenia. Podpisując umowę, wypożyczający potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem Wypożyczalni i ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wypożyczony sprzęt.
- Za sprzęt nie zwrócony w terminie SUP Kultura Kraków pobiera dodatkową opłatę zgodnie z cennikiem.
- Istnieje możliwość rezerwacji sprzętu na warunkach ustalonych indywidualnie z SUP Kultura Kraków. Dotyczy tylko zorganizowanych grup i wypożyczenia na dłuższy okres.
- Wypożyczalnia może odmówić realizacji usługi bez podania przyczyny zwłaszcza jeżeli klient jest niewiarygodny.
- W przypadku spływu organizowanego przez firmę SUP Kultura Kraków pełną odpowiedzialność za siebie oraz za używany sprzęt ponosi uczestnik spływu, akceptując Regulamin Spływu potwierdzając tym samym swoje uczestnictwo.
- SUP Kultura Kraków nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zachowanie uczestników podczas szkolenia, używania wypożyczonego sprzętu, podczas uczestnictwa w spływie, ani w żadnej innej sytuacji, a w szczególności za szkody, jakich użytkownicy korzystający z usług lub sprzętu SUPkultura Kraków mogliby dokonać na rzecz innych osób lub firm.
- SUP Kultura Kraków nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia lub śmierci osób wypożyczających sprzęt, biorących udział w szkoleniu, spływie i każdej innej aktywności proponowanej przez SUPkultura Kraków.
- SUP Kultura Kraków nie ponosi odpowiedzialności za straty, zguby, dewastację lub kradzieże, jakim mogłyby ulec pozostawione na jej terenie przedmioty, a w szczególności szkody wywołane siłami natury.
- Wcześniejsze, lub późniejsze niż to ustalono, terminy, miejsca i godziny zakończenia wypożyczania sprzętu lub organizowanych prywatnie, czyli nie przez SUP Kultura Kraków spływów, muszą być zaakceptowane przez SUP Kultura Kraków..
- Osoby naruszające regulamin SUP Kultura Kraków w trakcie szkolenia, spływu, wypożyczenia i każdej innej aktywności proponowanej przez SUP Kultura Kraków, będą zobowiązane do natychmiastowego zakończenia pływania wypożyczonym sprzętem.
- Wypożyczający zobowiązany jest do stosowania się do poleceń wydawanych przez SUP Kultura Kraków oraz służb do tego uprawnionych.
- Za zgubienie, kradzież oraz zniszczenia nieodwracalne sprzętu, Wypożyczający zwraca SUP Kultura Kraków jego równowartość w wysokości 100% ceny rynkowej bez względu na stopień jego zamortyzowania.
- Wszystkie sprawy sporne w pierwszej kolejności będą rozwiązywane polubownie. W przypadku braku porozumienia, sprawy sporne będzie rozstrzygał sąd właściwy dla SUP Kultura Kraków.